فرقی نمی‌کند موهایتان چقدر پر باشد، نازک بودن تار موها اغلب باعث کم به نظر رسیدن حجم کلی مو می‌شود. علاوه بر این، استایلینگ و فرم دادن به موهای نازک نیز کار بسیار دشواری است. پس اگر شما هم موی نازکی دارید و به دنبال راهکاری اساسی برای حجم دادن به موهایتان هستید، بهتر است معجزه ماسک مو را فراموش نکنید. استفاده ترکیبی و هدفمند از انواع ماسک موهای خانگی و آماده، روشی معجزه آسا برای سلامت و زیبایی موهای شما است. پس در این مطلب همراه وبسایت بهترین سالن زیبایی کرج یعنی سالن سرزمین زیبایی باشید.

بهترین ماسک موها برای افزایش حجم مو
نکته مهم برای افزایش حجم و فرم پذیری موهای نازک، تقویت آن‌ها با استفاده از ماسک موهای مختلف و مناسب است. در این مورد، ماسک مو و ترفندهای بسیاری وجود دارد که می‌توانید در ادامه با آنها آشنا شوید.

پروتئین تراپی با ماسک مو
یکی از روش های افزایش ضخامت تار موها، ترمیم ساختمان پروتئینی کوتیکول می باشد. برای اینکار، ماسک موهای آماده و راهکارهایی از قبیل پروتئین تراپی و بوتاکس مو وجود داشته که علاوه بر این، می‌توانید از ماسک موهای خانگی و تقویت کننده نیز کمک بگیرید.

ماسک موی تخم مرغ یکی از بهترین و البته محبوب ترین راهکارها برای افزایش ضخامت تار مو محسوب می‌شود. تخم مرغ، منبعی غنی از انواع پروتئین و اسید آمینه‌های ضروری است. وجود این ترکیبات مغذی، تار موهایتان را در کمترین زمان ممکن ترمیم و بازسازی می‌نماید. همچنین، به تقویت فولیکول و ریشه مو نیز کمک می‌کند و در افزایش رشد و درخشش کوتیکول‌ها نیز موثر می باشد.

افزایش ضخامت مو با استفاده از ماسک شیر و روغن

این ماسک مو خانگی، برای افزایش ضخامت تار موهای نازک و آسیب دیده به شکلی معجزه آسا عمل می کند. شیر، منبعی فوق العاده از انواع مواد معدنی و پروتئین‌های مورد نیاز تار مو بوده و روغن نارگیل نیز، قدرت آبرسانی فوق العاده بالایی دارد و به همین ترتیب تار موها را به صورت عمیقی هیدراته می‌کند. ترکیب این دو ماده مغذی، با افزایش ضخامت مو، هیدراتاسیون و بهبود حالت‌پذیری مو همراه می باشد.

افزایش رشد مو با اسپری گزنه و رزماری
یکی دیگر از روش های افزایش حجم مو، تحریک رویش تار موهای جدید است. عصاره رزماری، یکی از ترکیبات افسانه‌ای برای رویش مو بوده که این روزها بیشتر از همیشه مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. گزنه نیز، به افزایش رشد تار موهای قدیمی تر و تقویت فولیکول موهای جدید کمک می‌کند. ترکیب این دو گیاه جادویی را می‌توانید به عنوان ماسک یا تونر مو پیش از حمام و به صورت اسپری استفاده نمایید.