امروزه، راهکارهای زیادی برای افزایش زیبایی چشمان و بویژه مژه استفاده می‌شود که یکی از روش‌های پر کاربرد، اکستنشن مژه است. به کمک این روش، چشمان شما درشت و مژه‌ها نیز پرپشت و ضخیم ظاهر خواهند شد. اینکار سبب می شود تا زیبایی ظاهری شما دو چندان شود. در این مقاله از سایت بهترین سالن زیبایی کرج یعنی سالن سرزمین زیبایی همراه باشید.

اکستنشن مژه چیست؟

زیبایی چشمان با وجود مژه‌های ضخیم و بلند و حجیم، ظاهری جذابتر خواهد داشت. یکی از روش‌های قدیمی، کاشت مژه مصنوعی بود که به دلیل عدم کیفیت مناسب و همچنین ماندگاری کوتاه مدت، چندان مورد استقبال خانم ها قرار نگرفت. اما روش دیگری که بیش از دیگر روش‌های کاشت مژه، مورد توجه قرار گرفته است، روش اکستنشن مژه می‌باشد.

همه چیز در مورد اکستنشن مژه

در این روش، هر تار از مژه‌های مصنوعی با کمک چسب طبی و البته ضد حساسیت و با کیفیت به مژه‌های طبیعی متصل خواهند شد که هر تار مژه، مانند مژۀ طبیعی خمیدگی و انحنای خاصی به خود خواهد داشت. با کاشت دقیق مژه‌ها، زیبایی چشمان دو چندان شده و این زیبایی به مدت 8 الی 10 هفته ماندگاری خواهد داشت.

برای ترمیم اکستنشن مژه، می‌توانید پس از مشاهدۀ ریزش هر بخش از مژه به سالن سرزمین زیبایی مجددا مراجعه کرده و مجدداً نواحی خالی را با تارهای مژۀ جدید، پر و زیبا کنید.

اکستنشن مژه با کاشت مژه مصنوعی چه فرقی دارد؟

همانطور که می‌دانید، مژۀ مصنوعی، معمولاً دربردارندۀ چند دسته کوچک از تار مژه بوده، به شکل یک تکه می‌باشد. برای کاشت مژه‌ مصنوعی این چنینی، از چسب خاصی استفاده می‌شود که نسبت به چسب مورد استفاده در اکستنشن مژه، کیفیت کمتری دارد.

در روش اکستنشن، تارهای مژه به صورت یک به یک  روی تار مژه طبیعی قرار گرفته و ضمناً از چسب طبی و با کیفیتی برای ماندگاری بیشتر مژه‌ها روی پلک استفاده می‌شود. مزیت این نوع کاشت مژه نسبت به مژه مصنوعی، طبیعی بودن مدل و ظاهر مژه‌های کاشت شده است. با توجه به اینکه، دوام و ماندگاری روش اکستنشن به شکلی است که هنگام دوش گرفتن، شنا یا ورزش کردن و تعریق زیاد، به ندرت ریزش دارند.

نکتۀ مهم و قابل توجهی که باید در تفاوت این دو مدل از کاشت مژه در نظر بگیرید، روش کاشت مژه ها است. در کاشت مژه مصنوعی، معمولاً فرد به تنهایی، می‌تواند مژه‌ها را روی پلک بچسباند. هر چند باید در این مورد نیز دقت زیادی داشته باشد تا آسیب جدی به سلامت چشم و پلک وارد نشود.

اما در روش اکستنشن مژه، به دلیل کاشت یک به یک هر تار مژه، نیاز به حضور در سالن زیبایی (بهترین عروس سرای کرج) خواهید داشت. به این خاطر که در این روش از کاشت مژه، دقت، مهارت و سرعت فرد متخصص بسیار مهم می‌باشد و ضمن آنکه، باید فرد انجام دهنده، نسبت به نکات مراقبتی و بهداشتی نیز کاملاً آگاه بوده تا کمترین آسیبی به نواحی اطراف چشم وارد نشود.

اکستنشن مژه به چند روش انجام می‌شود؟

اکستنشن مژه به صورت تار به تار یا دولاین یا تک به تک
در این روش با کاشت هر تار مژه در نواحی کم پشت، مژه‌ها به صورت پرپشت، یکدست و طبیعی ظاهر می‌شوند که این روش به نامهای مختلفی مانند مدل ایتالیایی، خلیجی، ترکیه‌ای، تک انبر یا روسی در برخی از سالن‌های زیبایی، نامیده می‌شود.

مدل والیوم و مگا والیوم یا مگاهیت
کاشت مژه در این روش به صورت چند بعدی بوده که 3 الی 10 بعدی به عنوان مدل والیوم شناخته شده است و کاشت مژه به صورت 12 بعدی، مگا والیوم عنوان می‌شود.

هر دو مدل، از جمله روش‌های پر طرفدار در میان بانوان محسوب می‌شوند که به دلیل افزایش حجم مژه‌ها در عین طبیعی ظاهر شدن آنها، مورد استقبال واقع شده‌اند. تارهای مژه در این نوع اکستنشن، در 2 تا 4 جهت مختلف می‌باشند که همین امر به پرپشت شدن مژه‌ها کمک خواهد کرد.

مدل کلاسیک
تارهای نازک مژه مصنوعی، توسط فرد حرفه ای و کاربلد با استفاده از چسب ویژۀ این کار، روی هر تار مژۀ طبیعی، قرار گرفته و به شکل صحیح چسبانده می‌شوند. (به سالن سرزمین زیبایی در کرج مراجعه کنید)

چه نگه داری هایی را باید قبل و بعد از اکستنشن مژه در نظر گرفت؟

برای آنکه ماندگاری مژه‌های کاشت شده به روش اکستنشن بیشتر باشد و ریزش آنها کمتر، بهتر است به نکات ذکر شده در این قسمت بیشتر توجه کنید تا از داشتن مژه‌های زیبا و حجیم، لذت ببرید.
پس از کاشت مژه، به مدت ۲۴ ساعت حمام نروید یا قبل از کاشت مژه، دوش بگیرید. با این عمل، به ماندگاری بیشتر مژه‌ها کمک خواهید کرد.
از رفتن به استخر یا جکوزی برای ۲ روز پرهیز کنید. آب گرم و آب استخر، ممکن است باعث شُل شدن مژه‌های کاشت شده شوند. بعد از این مدت، با خیال آسوده و بدون نگرانی، می‌توانید در این مکان‌ها حاضر شوید.
اگر چشمان شما به مواد آرایشی مختلف حساسیت دارد، بهتر است ابتدا نواحی کوچکی از پلک را با مژۀ مصنوعی بپوشانید، سپس در صورت عدم واکنش چشمان شما به مواد مصرفی، کار را ادامه دهید.
پیشنهاد می‌کنیم، ریمل ضد آب را چند روز قبل از انجام این کار، روی مژه‌ها نکشید. در اغلب مواقع، مواد ریمل ضد آب به دلیل عدم ریزش، ممکن است مانع از اثربخشی مفید چسب روی مژه‌های کاشت شده شوند.
پس از اکستنشن مژه، دیگر نیازی به ابزار فر مژه نخواهید داشت. استفاده از این ابزار، باعث شکسته شدن تارهای مژۀ کاشته شده خواهد شد. ضمن آنکه، دوام مژه‌ها نیز کمتر می‌شود.
هرگز برای جدا کردن مژه‌های کاشته شده، آن‌ها را با انگشتان نکشید. این عمل باعث ریزش و کَنده شدن تارهای مژه طبیعی خواهد شد. اگر قصد جداسازی مژه‌های مصنوعی را دارید، بهتر است به آرایشگاه مراجعه کرده و از مژه‌کار بخواهید با مواد و محلول خاص، مژه‌ها را جدا کند.

آیا اکستنشن مژه، عوارض خاصی دارد؟
عوارض کاشت مژه اغلب:

  • سوزش و خارش چشم
    التهاب پلک و چشم یا افزایش قرمزی چشم
    ایجاد لخته خون داخل چشم

که معمولا رخ نمیدهد اما در صورت رخداد چنین مواردی یا مشکل خود به خود برطرف شده و یا با مصرف قرص های ضد حساسیت برطرف می شود.